FCA oznamuje spuštění montážní linky Jeep Compass v Evropě | Jeep | Stellantis
Výrobce: Jeep
Model: Manuální
Hodnocení: 2020 220T Automatic Elite Edition
Název: Manuál 2020 220T Automatic Elite Edition
Popis: Nanchong/2020/34 milionů kilometrů/10 let zlata
Typ karoserie: kompaktní SUV
Informace o SPZ:
Čas prvního zařazení: 2020-09-01
Čas roční revize Vene: 2024–09
Povinné období pro silniční pojištění: 2024-09
Datum účinnosti a daň z používání plavidla: —
Základní parametry:
Název modelu: Compass 2020 220T Automatic Elite Edition
Příručka výrobce Příručka výrobce (RMB): 172 800
Výrobce: Gac Fick Jeep
Úroveň: kompaktní SUV
Typ energie: benzín
Normy ochrany životního prostředí: Euro v. I
Čas zveřejnění: 2020.03
Maximální výkon (kW): 127
Maximální točivý moment (Nm): 270
Motor: 1.3t 173hp L4
Převodovka: 7 suchá dvouspojka
Длина * Ширина * Высота (мм): 4415 * 1819 * 1635
Konstrukce karoserie: 5místné SUV
Maximální rychlost (km/h): 200
Kancelář 0-100 km/ zrychlení: —
Spotřeba paliva NEDC (l/100 km): 6.2
Záruka: 3 roky nebo 10 * 10000 XNUMX km
Tělo:
Délka (mm): 4415
Šířka (mm): 1819
Výška (mm): 1635
Rozvor (mm): 2636
Rozvor předních kol (mm): 1544
Rozvor zadních kol (mm): 1544
Konstrukce karoserie: SUV
Počet dveří: 5
Počet míst (míst): 5
Objem palivové nádrže (L): 51
Objem trupu (L): —
Pohotovostní hmotnost (kg): 1500
Jeden:
Model motoru: GSE-T4
Výtlak (ml): 1332
Ofset (L): 1,3
Forma spotřeby: přeplňovaný turbodmychadlem
Uspořádání motoru: horizontální
Uspořádání válců: L
Počet válců (počet): 4
Počet ventilů na válec (počet): 4
Kompresní poměr: 10,5
Přívod vzduchu: SOHC
Maximální výkon (PS): 173
Maximální otáčky (RPM): 5500
Maximální točivý moment (ot./min): 1850
Maximální síťový výkon (kW): —
Motor – specifická technologie: Multiair
Forma paliva: benzín
Značka paliva: č. 92
Způsob podpory paliva: přímé vstřikování
Materiál hlavy válců: slitina hliníku
Materiál válce: slitina hliníku
Přenos:
Počet převodových stupňů: 7
Typ převodovky: Suchá převodovka s dvojitou konverzí (DCT)
Zkratka: 7 dry double li
Výrobce: Jeep
Model: Číňan
Třída: 2020 220T Čínský Nový rok
Název: 2020 Nový rok 220T
Popis: Novinka/2020/před 3.4 měsíci/před 10 měsíci
Typ karoserie: kompaktní SUV
Informace o SPZ:
Čas prvního zařazení: 2020-09-01
Doba roční prohlídky vozidla: 2024-09
Uzávěrka povinného dopravního pojištění: 2024-09
Datum účinnosti daně z používání vozidla a plavidla: —
Základní parametry:
Název modelu: Compass 2020 Year 220T Automatic Elite Edition
Orientační cena výrobce (yuan): 17.28 juanů
Výrobce: Jeep
Úroveň: kompaktní SUV
Typ energie: Benzín
Normy ochrany životního prostředí: EURO VI
Čas zařazení: 2020.03
Maximální výkon (kW): 127
Maximální točivý moment (Nm): 270
Motor: 1.3T 173hp L4
převodovka: 7stupňová manuální převodovka
Délka * šířka * výška (mm): 4415*1819*1635
Struktura karoserie: 5门 5místné SUV
Maximální rychlost (km/h): 200
Oficiální 0-100 km/ zrychlení (s): —
NEDC spotřeba paliva (l/100 km): 6.2
Záruka: 3 roky 10 * 10000 XNUMX km
Tělo:
Délka (mm): 4415
Šířka (mm): 1819
Výška (mm): 1635
Rozvor (mm): 2636
Rozvor předních kol (mm): 1544
Rozvor zadních kol (mm): 1544
Konstrukce karoserie: SUV
Počet dveří: 5
Počet míst: 5
Objem palivové nádrže (L): 51
Objem kufru (L): —
Pohotovostní hmotnost (kg): 1500
motor:
Model motoru: GSE-T4
Výtlak (ml): 1332
Výtlak (L): 1.3
Forma příjmu: anglický překlad
Uspořádání motoru:
Uspořádání válců: L
Počet válců (počet): 4
Počet ventilů na válec (počet): 4
Kompresní poměr: 10.5
Přívod vzduchu: SOHC
Maximální výkon (Ps): 173
Maximální otáčky (ot./min): 5500
Maximální otáčky točivého momentu (ot./min): 1850
Maximální čistý výkon (kW): —
Technologie motoru: MultiAir
forma paliva: Benzín
Značka paliva: 92
Způsob dodávky paliva:
Materiál hlavy válců: železný kov
Materiál válce: železný kov
převodovka:
Počet převodových stupňů: 7
Typ převodovky: Převodovka s přímou spojkou (DCT)
zkratka: 7 let
Podrobná kalkulace nákladů
| Výdaje v Číně | CNY | RUB |
| Náklady na auto v Číně | 82 800 JPY | |
| Výdaje v Číně | 16 000 JPY | |
| Celkem v Číně | 98 800 JPY | 1 318 782 RUB |
| Výdaje v Rusku | CNY | RUB |
| Celní a recyklační poplatek | 245 817 rublů | |
| Zprostředkovatelské služby, dočasný sklad, ESBKTS, EPTS, testování | 87 000 ₽ | |
| Odvoz auta do laboratoře | 5 500 ₽ | |
| Firemní provize | 95 000 ₽ | |
| Celkem v Rusku | 433 317 ₽ |
![]()
Jeep Compass je model strategického významu pro koncern FCA. Tento vůz byl speciálně vyvinut pro Evropu v roce 2017. Jakmile se model dostal do prodeje, byl velmi oceněn evropskými kupujícími.

- V roce 2018 bylo v regionu EMEA zaregistrováno více než 78 000 vozů Jeep Compass. Vůz se stal nejprodávanějším modelem Jeepu v Evropě
- Vzhledem k aktivnímu zájmu evropských kupujících o Jeep Compass bylo rozhodnuto učinit ze závodu Melfi první výrobní závod v Evropě s montážní linkou Jeep Compass.
- Plant Academy je inovativní řešení komplexu Melfi, které je navrženo tak, aby odhalilo lidské talenty a nápady
Jeep Compass je model strategického významu pro koncern FCA. Tento vůz byl speciálně vyvinut pro Evropu v roce 2017. Jakmile se model dostal do prodeje, byl velmi oceněn evropskými kupujícími. V roce 2018 bylo v regionu EMEA zaregistrováno více než 78 000 vozů Jeep Compass. To představuje více než 40 % celkového ročního objemu prodeje Jeepu a činí tento model jedním z nejprodávanějších modelů Jeep v Evropě. A v roce 2019 Compass potvrdil své vedoucí postavení v prémiové části segmentu kompaktních crossoverů: dnes je každé třetí vozidlo s pohonem 4×4 prodané v tomto segmentu v Itálii Compass.
V roce 2019 FCA oznámila zahájení výstavby montážní linky Jeep Compass. Pokud se dříve vůz montoval v Mexiku pro Evropu včetně Ruska, nyní bude jeho výroba probíhat v Itálii. Výroba bude zahájena v prvním čtvrtletí roku 2020 a umožní skupině rychleji reagovat na potřeby zákazníků a dynamiku trhu v celé Evropě. Společnost investovala více než 5 miliard eur do výstavby montážní linky a zdůraznila, že do kompaktního SUV vkládá velké naděje.
Kromě investic do výroby vedení společnosti aktivně směřuje zdroje do vývoje samotného modelu. Příkladem této investice je nedávné představení Trailhawk, kompaktního SUV s nejlepšími terénními schopnostmi v historii. Vzhledem k evropskému úsilí o ekologickou dopravu se také očekává uvedení nové verze PHEV v blízké budoucnosti. Tato verze je navržena tak, aby revolucionizovala samotnou koncepci SUV. Odborníci společnosti však připouštějí, že aby se elektromobily staly mezi kupujícími populární, je nutné vytvořit celý ekosystém s elektrickými rozvodnami a servisními místy. I v této oblasti proto společnost zavádí novinky.
Závod v Melfi nebyl v tuto chvíli vybrán náhodou, je uznáván jako jeden z nejinovativnějších výrobních závodů v Evropě. V roce 2015 došlo k reorganizaci výroby, která umožnila zahájení výroby Jeep Renegade a Fiat 500X. Reorganizace si vyžádala investice ve výši více než 1 miliardy eur.
Závod se rozkládá na ploše přibližně 1,9 milionu metrů čtverečních. Byl postaven v letech 1991 až 1993 poblíž San Nicola. Výrobní komplex zahrnuje prostory pro lisování, karosářské práce, lakování a montáže, kde pracuje 8000 lidí. Seznam vybavení zahrnuje pět lisů a dvě formovací frézy, 860 robotů pro montáž karoserie, 54 robotů pro lakování a 278 automatických šroubovacích stanic. Kolem 4000 pracovníků se věnuje výhradně montáži vozů.
Závod v Melfi v současnosti vyrábí Jeep Renegade a Fiat 500X a od začátku roku 2020 přibude Jeep Compass a hybridní modely, které hrají klíčovou roli ve strategii elektrifikace FCA.
Plant Academy: budoucnost spočívá v talentech a nápadech
Rok 2015 byl ve znamení založení Plant Academy v závodě Melfi. Tato akademie byla koncipována jako experimentální shluk nápadů a talentů. Odborníci doufali, že tento projekt umožní zaměstnancům realizovat jejich potenciál. Následně akademie plně odůvodnila naděje do ní vkládané. K dnešnímu dni vyvinuli specialisté projektu 119 cest růstu a více než 300 školicích modulů.
Vzdělávání na Akademii je založeno na principu střídání teorie a praxe. Program Akademie je flexibilní kurz, který se každý rok mění v závislosti na ekonomické situaci.
Plant Academy má 4 hlavní laboratoře: pro simulaci virtuálních procesů, reprodukci logistických procesů, digitální a technické oblasti.
Plant Academy kultivuje prostředí, kde jsou lidé a jejich kreativita středem zájmu. Každý, kdo má nápad a potřebné dovednosti, může svobodně vyjádřit svůj názor. Jen v roce 2018 bylo navrženo a projednáno 5 000 nápadů. I estetika Akademie je na továrnu neobvyklá: pestrobarevný nábytek, vzdělávací pomůcky na pomezí her a špičkových technologií a odpočinkové prostory. Učebny sousedí s laboratořemi, kde se teorie ihned testuje v praxi. Melfi se stal průkopníkem v této oblasti a inspiroval další závody FCA k vytvoření vlastních rostlinných akademií.
Jeep Compass bude i nadále bojovat o šampionát
Velmi očekávaný Jeep Compass se poprvé začal prodávat v roce 2017. Ztělesňuje legendární terénní schopnosti s vynikající dynamikou, moderním designem a celou řadou pokročilých technologií konektivity a bezpečnosti.
Exteriér Jeepu Compass se vyznačuje výraznými designovými prvky a přesnou rovnováhou mezi dynamickými liniemi a vyváženými proporcemi. Tradiční řešení, jako jsou lichoběžníkové podběhy kol, mřížka chladiče se sedmi otvory v černém lesklém rámu, činí vůz na silnici rozpoznatelným. A rámečky LED světlometů s černým obrysem dodávají charakter. Zadní část modelu Compass se vyznačuje štíhlými, obdélníkovými zadními světly LED, která podtrhují prémiový charakter vozu.
Jeep Compass nadále splňuje vysoké standardy ovladatelnosti v terénu. To je možné díky 2 pokročilým systémům 4×4: Jeep Active Drive a Jeep Active Drive Low. Každý z nich je schopen poslat požadovaný točivý moment na libovolné kolo. Oba jsou vybaveny Jeep Selec-Terrain, systémem s různými režimy (Auto, Snow, Sand a Mud, stejně jako režim Rock na Trailhawku), aby bylo možné efektivně využít schopnosti pohonu všech čtyř kol v jakémkoli terénu.
Novinkou v řadě 2019 je barva Sting Grey a také vznětové a zážehové motory s certifikací Euro 6D. Compass 2019 je nabízen ve čtyřech úrovních výbavy: Sport, Longitude, Limited a Trailhawk. Navíc byly vydány limitované nové modely: sportovní verze „S“ a exkluzivní „Night Eagle“.
Všechny verze jsou navíc vybaveny nejmodernějšími systémy infotainmentu: 7palcový systém UconnectTM s Apple CarPlay / Android AutoTM je nyní standardně nabízen spolu s 2zónovou automatickou klimatizací a 17palcovými litými koly. A 8,4palcové UconnectTM NAV rádio s Apple CarPlay/Android AutoTM je volitelné u Longitude a standardní u Limited a vyšších.
Kupující si navíc mohou vybrat ze dvou pohonných jednotek.
Benzinová řada zahrnuje 2,4litrový motor Tigershark s MultiAir2, který produkuje 184 k. S. při 6400 otáčkách za minutu a točivém momentu 237 Nm, stejně jako méně výkonná verze stejného motoru o výkonu 150 k. Obě pohonné jednotky jsou spárovány s 9stupňovou automatickou převodovkou. Ceny za model začínají od 2 149 000 rublů.